Reklam Ajansı

Reklam Ajansı

Reklam ajansları, ürünün ya da markanın müşteriye sunulması için uygun yüz ve modeli proje için yapımcıya sunar. Markalar kendilerini geniş bir kitleye tanıtmak için reklam ajanslarına başvururlar. 

Reklam Ajansları markanın konseptine en uygun modeli seçerek oyuncusunu markanın görüşüne sunar.

Reklam ajanslarının önceliği hedef kitleye ulaşmak ve pazarlama yöntemini belirlemektir. Bu konu için çeşitli şekillerde bilgi toplamak gerekir.

Daha sonra çıkan raporlara göre tasarımcılar ile birlikte bir görsel oluşturulur. Bu aşamadan sonra tasarım grubu işin stratejik planlamasını yapıp genel bir değerlendirme tablosu çıkarır.

Reklam ajansları dört koldan hizmet vermektedir. Bu hizmetler; pazarlama ve iletişim konusunda müşterilere tavsiyeyle bilgilendirmek, Sinema-Tv filmlerini ; afiş,radyo gibi yöntemlerle basın kanalıyla geniş kitlelere yaymak, medya kuruluşlarıyla uygun fiyat için pazarlık yapmak ve anlaşmaktır.

Reklam ajansları müşterlerin ulaşmak istedikleri hedef kitleyi ulaştırabilmek için müşterilerine ve yararlandıkları medya araçlarına bağlı kalmayarak adım atmalılar. Reklam ajanslarını oluşturacak ekibin uygun şekilde tercih etmelidir.

Reklam ajanslarını belli bir grupta toplamak gerekirse;

Ofset baskı Reklam ajansları; dergi, broşür, gazate gibi tasarımları matbalar ile ortak yaparlar.

Açık hava tanıtım Reklam ajansları; açık havada bulunanan tabelalar , reklam tanıtımları, afiş gibi tasarımlar yaparak tasarımları kitleye sunarlar geçirirler.

Promasyon ile reklam ajansları , firmaları tanıtan ;ajanta , bardak, tsört gibi ürünler hazırlayıp, kitleye ulaşmasını sağlarlar.

İnternet Reklam Ajansları; İnternet üzerinden banner, tıklama başı maliyet  faaliyetleri, e-mail tanıtımları,web sitesi, sporsonluklar gibi detaylar ile hizmet vermektedir.

Reklam ajansları her aşamayı takip etmek zorundadır.Reklam ajansının öncülüğü her zaman için belirtilen kitleye ulaşmak olmalıdır. Bunun için en uygun planı ve modeli bulmalıdır.

Reklam ajansları,reklam ajansı istanbul reklam ajansı,reklamlarda oynamak istiyorum

Hemen Başvurun